RODZAJE STOSOWANYCH TERAPII

reha_vis

RenehaVis™ to preparat stosowany w nowoczesnych metodach leczenia wszystkich stopni artrozy stawu kolanowego, którym towarzyszą bóle stawu i problemy z mobilnością. Cykl leczenia ogranicza się wyłącznie do podania 1 – 2 dawek preparatu RenehaVis™ (w zależności od stopnia uszkodzenia) do przestrzeni wewnątrz uszkodzonego stawu. Efekt trwa 12 – 24 miesięcy. RenehaVis™ to jedyny, unikalny zastrzyk dwukomorowy umożliwiający podanie dwóch postaci kwasu hialuronowego w jednej iniekcji. Znaczenie podania dwóch form kwasu hialuronowego polega na ich kompleksowym oddziaływaniu – jedna forma kwasu hialuronowego (niskocząsteczkowa) zapewnia ochronę i regenerację (wzmocnienie) chrząstki powierzchni stawowej oraz wspomaga produkcję własnego kwasu w organizmie, który jest wytwarzany przez zdrowe stawy. Druga forma kwasu hialuronowego (wysokocząsteczkowa) zapewnia efekt mechaniczny (amortyzację).

sport_vis

SportVis ma na celu łagodzic ból i wspierac proces leczenia sciegien i wiazadeł uszkodzonych w wyniku ostrego lub przewlekłego urazu. Hialuronian sodu zawarty w SportVis™ zwieksza poziom hialuronianu sodu naturalnie wystepujacego w tkankach miekkich, otaczajacych uszkodzone sciegna i wiazadła oraz zapewnia wzmocnienie, smarowanie i nawilzenie miejsca dotknietego urazem, tworzac tym samym doskonałe srodowisko dla gojenia uszkodzonej tkanki. Wykazano, ze SportVis™ łagodzi ból i wspiera wyleczenie stawu skokowego po skreceniach pierwszego i drugiego stopnia, łagodzi przewlekły ból i niesprawnosc łokcia zwiazana z zapaleniem nadkłykcia bocznego oraz łagodzi ból u pacjentów z symptomatyczna tendinopatia stozka rotatorów.

SynviscOne

Okresowe zastąpienie i uzupełnienie płynu maziówkowego w leczeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów oraz w celu zwiększenia ruchomości stawów przez ograniczenie lub eliminację bólu.

● Stosuje się w celu okresowego zastąpienia i uzupełnienia płynu maziówkowego.

● Stosuje się u pacjentów w różnych stadiach zaawansowania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu kolanowego.

● Najskuteczniejszy jest u pacjentów, którzy aktywnie i regularnie używają stawu kolanowego objętego schorzeniem.

● Uzyskuje efekt terapeutyczny, przez wiskosuplementację – proces, w którym przywracany jest stan fizjologiczny i reologiczny tkanek zmienionego zapalnie stawu kolanowego.

Wiskosuplementacja wyrobem medyczny Synvisc One™ ma ograniczyć ból i dyskomfort oraz zwiększyć ruchomość stawu.

Badania in vitro wykazały, iż hylan G-F 20 chroni komórki chrzęstne przed niektórymi uszkodzeniami fizycznymi i chemicznymi. Synvisc One™ ma być podawany przez lekarza wyłącznie dostawowo w celu leczenia bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego.

OstPlus

Ost Plus to wysokooczyszczony, naturalny, niezmodyfikowany chemicznie produkt charakteryzujący się brakiem białek pochodzenia ptasiego.

Wysokie stężenie – 2% HA (40 mg/2 ml) wpływa na przedłużone działanie, a masa cząsteczkowa 1-2 milionów Daltonów zapewnia optymalny zakres dla korzyści terapeutycznych.

OST Plus jest jedyną kombinacją wysokiej dawki naturalnego HA i mannitolu w iniekcjach dostawowych.

Mannitol w OST Plus

Oryginalność OST Plus polega na połączeniu wysokiego stężenia kwasu hialuronowego z mannitolem. Stabilizacja mannitolem – 0,5% (10mg/2ml) chroni HA przed degradacją przez wolne rodniki. Dzięki temu zmniejsza się liczba iniekcji, a przedziały czasowe między nimi ulegają wydłużeniu.

Reaktywne formy tlenu depolimeryzują długi łańcuch cząsteczek HA i zmniejszają jego długość. Z tego powodu następuje redukcja wiskoelastycznych właściwości płynu maziowego.

Mannitol zawarty w OST Plus chroni łańcuchy HA przed depolimeryzacją wywołaną przez reaktywne formy tlenu.

systemVivano

Terapia podciśnieniowa jest zaawansowaną formą leczenia ran, której celem jest usunięcie nadmiaru wysięku z rany, stymulacja wzrostu tkanki ziarninowej i wspomaganie gojenia.

System Vivano to w chwili obecnej najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie terapii podciśnieniowej dostępne na rynku polskim. To nie tylko zaawansowane technologicznie urządzenie wytwarzające podciśnienie VivanoTec, odpowiednie zarówno dla terapii stacjonarnej jak i mobilnej, to także innowacyjny, niezwykle miękki, elastyczny i płaski VivanoTec Port, dzięki któremu możliwy jest pomiar ciśnienia w ranie. To również asortyment jednorazowych piankowych zestawów opatrunkowych VivanoMed, które gwarantują, skuteczną i prostą w zastosowaniu terapię. System Vivano to znaczne ułatwienie pracy personelu medycznego i komfort pacjenta.

Zastosowanie terapii Vivano jest zalecane w przypadku ran ostrych i urazowych,powikłanych ran pooperacyjnych (rozejście się brzegów ran, ran po pobraniach płatów skórnych i tkanek, przeszczepów skóry, oparzeń oraz ran chronicznych, takich jak owrzodzenia podudzi, zespół stopy cukrzycowej, owrzodzenia odleżynowe.

Terapia Vivano przeszła testy kliniczne w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej, w wyniku których uzyskano bardzo dobre rezultaty terapeutyczne oraz pozytywne opinie lekarzy. Podobnie jak w przypadku innych produktów, firma Paul Hartmann Polska oferuje swoim Klientom skuteczne, sprawdzone rozwiązanie oraz kompleksowe szkolenie i wsparcie techniczne.

Zdjęcia z terapii Vivano Gabinetów Lekarskich na Starówce.

image7

 

image5

  

image6